Çocuğunuzun akıllı telefonuna el koyarsanız ne olur?
Şubat 8, 2017
‘Fen’e STEM geldi…
Şubat 8, 2017

Gazeteciler öğretmen mi oluyor?

Anadolu Ajansı’nın Editör Masası’na konuk olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okullardaki seçmeli dersler arasında yer alan Medya Okur Yazarlığı dersi için sorulan soruya yanıt verdi. 

“Medya okur yazarlığıyla ilgili bir çalışmamız var” diyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, medya okur yazarlığının en çok tercih edilen üçüncü seçmeli ders olduğunu belirtti. İletişim Fakültesi mezunlarının formasyon alıp bu dersi vermek istediğinin anımsatılması üzerine Yılmaz, şunları söyledi: “Otobüslerde, trenlerde, uçakta da görüyorsunuz. Herkes elinde cep telefonuyla uğraşıyor. Meclis’te bile… Güzel bir söz var, ‘Hepimiz bir odadaydık fakat her birimiz farklı dünyalardaydık.’ diyor. Şimdi öyle bir odada olup da farklı dünyalarda olan insanlar var. Bağımlılık yapabilmesi de doğru değil. Bağımlılık yapıyor mu? Yapıyor. Ne yapmak lazım? Bunu etkili, yerinde, kararınca kullanmak lazım. Bunun için bir eğitim gerekiyor mu? Gerekiyor. Medya okur yazarlığı… İnşallah bununla ilgili bir çalışmamız var. Bunu yapacağız.”

Bu ders için İletişim Fakültesi mezunlarının formasyon eğitimi alıp medya okur yazarlığı öğretmeni olabilmesi için talepleri gündeme gelmişti.